Strona główna/O nas/Aktualności/Zakończenie roku szkolnego 2023-2024

Zakończenie roku szkolnego 2023-2024

21 . 06 . 2024

,, Czas i starszym przyznać rację, że potrzebne są wakacje  ”.

  Tradycją naszej szkoły stał się Dzień Pustej Klasy , czyli ostatni czwartek roku szkolnego  poprzedzający uroczyste zakończenie. Zwyczaj ten wprowadziła nasza  pani dyrektor – Halina Konieczna  - za co z całego serca dziękujemy.

Już od rana gorączkowo krzątaliśmy się w klasach uprzątając zgromadzone przez cały rok   szkolny przybory ,  materiały plastyczne  i różne , mniej lub bardziej, przydatne skarby – okazało się , że niektórzy z nas potrzebowali wielkich toreb , tyle tego było.

      O godzinie 10 nasz szkolny plac zabłysnął wszystkimi kolorami tęczy  - wyszliśmy  na zewnątrz z kocykami , poduszeczkami
i sprzętami sportowymi .

Najpierw odbył się apel, na którym podsumowano całoroczne konkursy i wręczono nagrody oraz dyplomy.

       Potem czekały nas już tylko atrakcje  - wolontariuszki z klasy 7 wraz z panią Martyną Szyją – animatorką kultury z GOK- u – przygotowywały dla nas przepyszny pop- corn , wychowawcy poszczególnych klas częstowali nas lodami ( można było zjeść , ile dusza zapragnie ), a my rozgrywaliśmy mecz, skakaliśmy przez skakankę , graliśmy w badmintona i różne gry planszowe, czytaliśmy  lub po prostu rozmawialiśmy do woli ( wszystko oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli ).

Przyjemnie było spędzić ten dzień razem .

      I wreszcie nadszedł upragniony i wyczekiwany piątek – 21 czerwca  -dzień zakończenia roku szkolnego .

Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy świętej , bo było za co dziękować .

                    O oprawę Mszy zadbała klasa 5 – czyli Ksawery, Michał, Szymon , Grzegorz, Ola, Zuzia, Oliwia, Nataszka, Maja , Emilka i Helenka   oraz przedstawicielka klasy 6 –Emilka.

     Po duchowych przeżyciach udaliśmy się na plac szkolny – tutaj wśród zieleni i słońca , w obecności zaproszonych gości – pana wójta naszej gminy , księdza proboszcza, pani przewodniczącej Rady Rodziców, panów prezesów OSP z Gołębic, Dziadowego Mostu i  Miłowic , pań przewodniczących KGW z Miłowic i Gołębic , pani sołtys wsi Lipka,  pana sołtysa wsi Miłowice , pana radnego wsi Lipka ,  pań przedstawicielek gminy Dziadowa Kłoda oraz wszystkich nauczycieli i uczniów  - odbył się uroczysty apel.

Pani dyrektor podsumowała krótko miniony rok szkolny ,podziękowała zaproszonym gościom za wspieranie naszej szkoły , a następnie wręczyła wraz z wychowawcami świadectwa z wyróżnieniem. Życzenia  wakacyjne złożył także pan wójt .

 Z żalem pożegnaliśmy  , odchodzącą na emeryturę po wielu latach pracy , panią Alinę Dudek .

   Podczas apelu wysłuchaliśmy zabawnej piosenki w wykonaniu klasy 3 ,, Wyrzuć focha ” oraz obejrzeliśmy przepiękny układ taneczny ze wstążkami , którego wykonawcami byli uczniowie grupy Pszczółki z naszego przedszkola , już prawie pierwszacy.

    Na zakończenie pożegnaliśmy się chóralnym okrzykiem, że ,, najlepsze są wakacje  ” i udaliśmy się do klas, aby odebrać pozostałe świadectwa i pożegnać się .

Życzymy wszystkim bezpiecznych , spokojnych i ciekawie spędzonych wakacji, a za cały rok szkolny – dziękujemy.

Przedstawiciele SU

Fotorelacja

Zakończenie roku szkolnego. Dzień drugi

100 zdjęć

Zakończenie roku szkolnego. Dzień pierwszy

100 zdjęć

Relacja wideo

do góry