Strona główna/O nas/Aktualności/Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

28 . 03 . 2024

      Czasem dobrze jest uczyć się inaczej …………

W dniach od 20 do 22 marca odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne , ale w trochę innej formie.

     Uczestniczyliśmy w naukach w kościele, bo przecież rekolekcje to właśnie  lekcje w kościele,  słuchaliśmy uważnie słów ojca Daniela  dotyczących 10 przykazań Bożych, a także śpiewaliśmy – niekoniecznie tylko święte piosenki.

Następnie uczestniczyliśmy w  warsztatach . I tak każdego dnia czekało na nas coś nowego.

  •     Pierwszego dnia wykonywaliśmy pod czujnym okiem pani Krystyny Paruch i Marysi Paruch przepiękne palmy wielkanocne  . Wśród przyniesionych materiałów królowały bazie, kolorowe wstążki , a zresztą czego tam nie było.

 Efekty naszej pracy można było podziwiać w Niedzielę Palmową .

  • Kolejnego dnia obchodziliśmy Dzień Wiosny – najpierw zdobiliśmy koszulki motywami wiosny i musimy się pochwalić, że wyszły nam prawdziwe i oryginalne arcydzieła , które teraz zdobią nasz korytarz szkolny.

Potem chwaliliśmy się  talentami :

  • klasa 1 zaśpiewała piosenkę o wiośnie, a potem wraz z klasą 7 wykonała wspólnie utwór ,,Stoi pociąg na stacji ” – fajnie wyglądało takie połączenie najmłodszych i najstarszych ,
  • klasa 2 zaprezentowała mistrzowską inscenizację wiersza ,, Na straganie ” i zachwyciła nas strojami warzyw ,
  • klasa 3 w pouczającej piosence „ Słowa ” pokazała nam , jak wiele dobrego i złego można zrobić innym słowami,
  • klasa 4  przedstawiła śmieszną inscenizację wiersza ,, Kogut ”, zaśpiewała piosenkę  , a Weronika , Marta i Karolina wcieliły się w role recytatorek  prezentując znane wiersze,
  • klasa 5 zapoznała nas z wierszem ,, Na straganie ” w trochę innej odsłonie,
  • klasa 6 przygotowała fragment wiersza o nadchodzącej wiośnie w wersji hip - hopowej oraz  zachwyciła solowym występem Konrada 

Pokaz talentów był bardzo udany i wzbudził wiele emocji .

Następnie prezentowaliśmy swoje koszulki , a potem wraz z  elegancką  Marzanną przygotowaną przez Maję z klasy 5 , Julię z klasy 2 i panią Lucynę Płóciennik – babcię dziewczyn , udaliśmy się na spacer wokół szkoły, aby przepędzić zimę .

  • Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez panią Edytę Kuświk – wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne : uczniowie klas 1- 3 – kurczaczki , uczniowie klas 4- 7 – wielkanocny wianuszek w kształcie zajączka . Tym razem lepiej poszło najmłodszym .

Warsztaty wzbudziły wiele radości i emocji i okazało się , że wspólna praca także może być zabawą .

Okazało się ,że niespodzianki tego dnia się jeszcze nie skończyły , bo w ramach preorientacji zawodowej odwiedził nas pan Paweł Kowalczyk , który opowiedział o swojej pracy, a właściwie o  pracy 3 w 1 i zachwycił nas grą na trąbce . Niektórzy z nas już postanowili, że zostaną muzykami – ciekawe czy dotrzymają słowa .

     To był bardzo intensywny czas, inny niż wszystkie .Spędziliśmy go razem – ucząc się i bawiąc, i okazało się , że bez telefonu także może być ciekawie i fajnie.

        Dziękujemy gościom , którzy odwiedzili naszą szkołę – paniom prowadzącym warsztaty : pani Edycie, Krystynie i Marysi , panu Pawłowi, który z pasją i zaangażowaniem wprowadzał nas w tajniki różnych zawodów .

Dziękujemy ojcu Danielowi za mądre, choć czasem trudne nauki, księdzu Michałowi za organizację rekolekcji, paniom dyrektor za zaangażowanie , wszystkim nauczycielom za opiekę , cierpliwość i  czuwanie nad nami , za dokumentowanie naszych wysiłków , paniom z obsługi za karmienie nas i sprzątanie wielkiego twórczego bałaganu , panu Adamowi za taszczenie materiałów potrzebnych na warsztaty , rodzicom za zaopatrzenie w niezliczone ilości pomocy potrzebnych na warsztaty i wreszcie wszystkim kolegom i koleżankom za dobrą zabawę , współpracę i dobrze spędzony czas.

    Samorząd Uczniowski

Galeria

Czasem dobrze jest się uczyć inaczej

100 zdjęć

 

do góry